20.04.2007

Edu'nun cezasında indirim!

TFF Tahkim Kurulu dünkü toplantısında Edu'nun üç maçlık cezasını iki maça indirdi. Böylece BJK Kupa maçında ve Vestel Manisaspor maçında oynamayan Edu cezasını tamalamış oldu.
Bu arada Tahkim komedi bir karar ile BJK kalecisi Runje'nin'de cezasını iki maçtan bir maça indirdi, böylece Runje Fortis Türkiye Kupası yarı final ikinci maçında Kadıköy'de Fenerbahçe'ye karşı forma giyebilecek. Ceza indiriminin gerekçesi olarak "müsnet hareketlerin 3-4 saniye gibi çok kısa bir zaman dilimi içinde gerçekleşmesi, belirli bir yoğunluğa ulaşmamış olması" gösteridi. Çok merak ediyorum bu tür "münset" hareketin "belirli bir yoğunluğa" ulaşması için kaç saniye yapılması gerekiyor. Şimdi ben baş parmağımı işaret parmağımın ve orta parmağımın arası sokup PFDK'ya ve Tahkim Kurulu'na doğru tutuyorum, siz de saniye tutun lütfen. Bu arada unutanlar için hatırlatayım Pascal Nouma aynı hareketten 7 ay ceza almıştı.
Tahkim Kurulu'nun bu fıkra gibi kararını okumak isteyenler buraya tıklayabilir. Antu.com'un konuyla ilgili yorumunu okumak isteyenler ise buraya tıklasın.

Etiketler: , , , , , , , , ,

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home