8.12.2006

Ankaragücü'nü de hakemi de yendik!

Ankaragücü maçına verilen hakem Halis Özkahya resmen Fenerbahçe'nin puan kaybetmesi için elinden geleni yaptı, aldığı emri çok iyi yerine getirdi ama Fenerbahçe bu hakem müsvettesine rağmen Ankaragücü'nü yendi. Daha maçın ilk dakikalarında Kezman Ankaragücü ceza sahasında yere indirildi, hakem "devam" dedi. FB düşmanı Lig TV pozisyonun tekrarını bile göstermedi. Daha sonra iki ucuz sarı kartla Kezman'ı oyundan attı ve Alex'e yapılan %100 penaltıyı vermediği gibi Alex'e hakemi aldatmaya yönelik hareketten sarı kart gösterdi. Fenerbahçeli oyunculara yapılan bir çok faulü es geçti ama FB'li oyunculara ucuz sarı kartlar gösterip durdu. Kezman'a gösterdiği 2 sarı kart haricinde Can, Alex, Tuncay ve Lugano'da hakemin ucuz sarı kartlarından nasiplerini aldılar. Fenerbahçe'nin nasıl kıskanıldığını ve nefret edildiğini bir kez daha gördük. 6S'nin başkanı Vlad Tepes'in kankası olan A.Gücü başkanı Cemal Aydın ikinci yarıda Şeref Tribünü'nden kalkıp numaralı tribüne geçti. Oysa bu akşamki maçta Ankaragücü ev sahibi konumundaydı.
Süper Lig'de bu sezon maç yönetmeye başlayan bu 26 yaşındaki hakemin maçımıza verilmesi tamamen kastidir ve puan kaybetmemiz için bu hakem elinden geleni yapmıştır. TFF'nin başkanı değişmeden Türk Futbolu böyle rezilliklerden kurtulamayacaktır.
Maça gelecek olursak Appiah harika bir gol attı. Tuncay, Uğur ve Kezman çok hırslı oynadılar, oyuna sonradan giren Deivid'de oyunda kaldığı süre boyunca iyi çaba gösterdi. Volkan %100'lük bir golü çıkardı. Fenerbahçe kolay kazanacağı bir maçı kasap bir hakem yüzünden 10 kişi ile zar zor kazandı. Sezonun ilk yarısını 7 puanlık farkla lider olarak kapatmayı garantiledik. Önümüzdeki hafta oynanacak Frankfurt maçından da galibiyetle ayrılırsak yeni yıla, 100. yılımıza çok daha mutlu bir şekilde gireceğiz.


İşte Appiah'ın Ankaragücü'ne attığı gol


Alex'in verilmeyen penaltısı, dikkatli seyredin.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home