23.11.2006

Bellisimo!

Bu akşam Kadıköy'de bu sezonun en güzel futbolunu seyrettim. Bunu itiraf ederek başlamak istedim. Fenerbahçe Palermo karşısında maçın başından sonuna kadar üstün ve baskın futbol oynadı ve 3-0 'lık galibiyeti hak ederek kazandı. Alex süperdi, Kezman Palermo defansını yıprattı, defansda Lugano ve Edu adam kaçırmadı hatta Lugano ısrarla golü kovaladı ve harika bir gol attı, Tuncay deli gibi mücadele etti ve şapka çıkartılacak bir gol attı. Appiah ilk kez geçen sezonki Appiah gibi oynadı ve golünü attı. Daha önce yazdığım saldıran ve ısıran Fenarbahçe'yi bu akşam seyrettim, Palermo'ya pozisyon vermedik. Bildiğiniz gibi Palermo Mafia'nın memleketi olan Sicilya'nın başkenti. Onlar Mafia'ya "Cosa Nostro" diyorlar yani "bize ait olan". Bu gece biz de onlara "bize ait olanı aldık" diyoruz yani; abbiamo preso che cosa era il nostro.
Bu futbolu Pazar akşamı Avni Aker'de de bekliyorum, Zico takımı hızlı oynatmaya başladı, sanki benim yazdıklarımı okumuş gibi, umarım böyle devam eder. Obrigado Zico, trabalho bom.
Bu arada UEFA'da grubumuzdaki Newcaste United kendi sahasında Celta Vigo'yu 2-1 yenerek Fenerbahçe'nin ekmeğine yağ sürmüş oldu. Fenerbahçe grubunda ikinciliğe yükseldi. Grubumuzdaki puan durumunu ve kalan maçları görmek için buraya tıklayın.
Maçın özet görüntülerini aşağıya ekledim, blogumu takip etmeye devam edin ve varsa yorumlarınızı "Comments" linkine tıklayarak benimle ve sitemi takip eden yüzlerce Fenerbahçeli ile paylaşın.

Fenerbahçe - Palermo maçının gol görüntüleri.

Maçın ertesi günü sapor sayfalarının manşetleri:
Büyütmek için üzerlerine tıklayınız
Fanatik Fotomaç
Hürriyet Sabah
Milliyet Star

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

1 Comments:

Blogger Nathan L. Redd said...

Tesekkurler - nasilsiniz? Wow, what a game! I wasn't very confident before the game after these last two 0-0 draws, but I can't believe we beat Palermo 3-0. Hopefully we can continue this at Trabzon this weekend.

Thanks again - I am with my family a few hours away for the American holiday this weekend. Ofcourse, I was following the game online though. Take care, arkadas.

Nathan

24/11/06 06:12  

Yorum Gönder

<< Home