11.11.2006

Horozun kafasını koparamadık!

Geçen sezonun son maçında bin türlü alaver dalavere ile şampiyonluğu elimizden kaçırmamıza neden olan ve o günden bu yana her maçını kaybedip ikici lige düşmesi için dua ettiğim, maddi sıkıntı çektiğine dair haberleri keyfile okuduğum Denizlispor'u yenemedik ve Denizli'de iki puan bıraktık.
Zico'nun Kaptan Ümit'i neden oynatmadığı anlayamadım. Ayrıca futbolcularda maç boyunca hırsın ve inancın zerresi yoktu. Zico efendi maçtan sonra da bir puan kazanmış olmamızı bir başarı olarak gösteren bir demeç verdi. Birisini Zico'ya Fenerbahçe için tek başarının daima galibiyet olduğunu hatırlatması lazım. Alınan 1 puanı başarı sayacaksa gitsin ligde ki diğer 17 takımdan birini çalıştırsın. Alex'i neden çıkarttı? Tümer'e neden 90 dakika tahammül etti? Neyse çok sıkıcı ve başladığı gibi biten maçta 2 puan kaybettik, haftaya Kadıköy'de jimnastikçilerle oynayacağız, onlar da İnönü'de Sivas'a yenildikleri için Kadıköy'deki maç yine gidim-kalım maçı oldu, özellikle Kürdanlı hocaları için.
Kürdanlı hoca demişken bir gözlemim oldu, jimnastikçiler Sivas'a yenildikleri maçın bitiminde tribünler Kürdanlıyı protesto ediyor, o sırada soyunma odasına doğru yürüyen Kürdanlı trübünlere eliyle futbolcuları gösteriyor, yani "suç bende değil onlarda" der gibi. Oyuncuları seyircinin önüne atmak yapılacak en büyük hatadır ve sırf Kürdanlı'dan kurtulmak için futbolcular bizle oynayacakları maça asılmayabilirler. Kürdanlı kendi ipini kendi çekti. Neyse haftaya göreceğiz, benim arzum Zico'nun takımı bu maça iyi motive etmesi ve ilk 11'i seçerken biraz daha dikkatli olması.

Etiketler: , , , ,

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home