7.12.2006

6S'nin köpeği Gargamel Serhat

Serhat Ulueren'in Fenerbahçe'ye neden böyle saldırdığını anlamak için biraz detayları incelemek gerekiyor. Bunların bazılarını aşağıda maddeler halinde özetlemeye çalışacağım.

1. Serhat Ulueren' in eşi Şerife Deniz Ulueren, beden eğitimi öğretmeni olmasına rağmen, 1 Ocak 2005 tarihinden beri Seramik Türkiye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmaktadır. Seramik Türkiye Dergisi'ni çıkaran kurum Seramik Federasyonu'dur ve bu kurumun Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Adnan Polat yapmaktadır. Bayan Ulueren Seramik dergisinde 1 Ocak 2005 tarihinde işe başlamıştır yani Adnan Polat'nın yönetime döndüğü 6S kongresinden yaklaşık 1 ay önce. O tarihlerde Serhat, 6S başkanlık seçimleri için Adnan Polat'ı havaalanından ve Amerika'dan canli telefon bağlantıları ile programına çıkartıyordu. 6S taraftarının Polat'ı çok istediğini söyleyip duruyordu.


2. Serhat Ulueren, Adnan Polat'ın bağış kampanyasına yaptığı "Son Nokta" programıyla en önemli desteği ve tanıtımı sağlamış, seçim çalışmaları sırasında da canlı yayınlarla destek vermiştir.

3. Serhat Ulueren: "Haber uğruna bazı kandırmacalar yapmış olabiliriz." 26.02.2005 Milliyet Spor

4. Şansal Büyüka bir beyanında Serhat Ulueren'i 1992 yılında astronomik bir rakama Kanal6 Spor'a GS muhabiri olarak transfer ettiğini söylemiştir.

5. İftiracı Cihan Oskay'ı Star stüdyolarına getiren 34 FT 655 plakalı siyah Mercedes Vito minibüsün sahibi FT Productions' dır. Bu kuruluş aynı zamanda Televole programının yapımcı kuruluşudur. FT Productions'un sahibi Ferruh Taşdemir, Şansal Büyüka' nın yakın dostudur. Şirketin asıl patronu da Şansal Büyüka'dır. Ferruh Taşdemir Televole'yi sunan ufak tefek gençtir. FT Production Sansal Büyüka'nın bu çocuk üstüne kurduğu taşeron prodüksiyon şirketidir.

6. Cihan Oskay' ı stüdyoya getiren aracın önceki sahibi Haluk Ulusoy'dur.

7. Aziz Yıldırım'ın da 29.11.2006 tarihili konuşmasında üstü kapalı olarak belirttiği Serhat Ulueren' in "kankası" Adnan Polat'tır.

Etiketler: , , , , , , , , ,

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home