27.01.2008

Sivas uyandı!

Uyan Sivas uyan!Lig'in ilk yarısını Sivas'ın lider bitirmesiyle birlikte spor medyamızda bir "Sivasizasyon Kampanyası" başladı. 6S ve 8JK'nin lige pamuk ipliği ile bağlı olduğunu gördüler, yani 17 hafta sürecek maratonda yarışa devam edemeyeceklerini ve zirveden eninde sonunda uzaklaşacaklarını gördükleri için ve de meydanı FB'ye bırakmamak için Sivasspor'a dört elle sarıldılar. Öyle ki nerdeyse Sivas'ı şimdiden şampiyon ilan ettiler. Spor medyamız öyle bir gaz yarattı ki, İngiliz The Guardian ve ABD'den Washington Post gibi ciddi gazeteler bile sazan gibi atladılar ve Sivas haberleri yaptılar.(bu haberler için gazete isimlerinin üzerine tıklayabilirsiniz)
Neyseki Fenerbahçe, beyaz atlı prens gibi yetişti, Sivas'ı öptü (!) ve onu bu rüyadan uyandırdı. Bu maça kadar Sivas bu sezon henüz evinde maç kaybetmemişti, o seriye son verdik ve son yedi gün içinde, tamamı gündüz oynanan üç deplasman maçında toplam 19 gol atıp, Lig'de ve Kupa'da kayıpsız yolumuza devam ettik.

Maçın Golleri:


Videoyu indirmek için buraya tıklayınız.


Maçın Özeti:


Videoyu indirmek için buraya tıklayınız.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

1 Comments:

Blogger Fenerbahçeli said...

Maçtan çok önce banko Fener demiştim... Çok rahat seyrettim... Bu tip maçları kaybetmemiz çok zor. Bu hava yaratıldıktan sonra Fenerbahçe maç kaybetmez. Ama Fenerbahçenin küçük gördüğü rahat kazanırım dediği maçlar için bir formül bulması lazım. Onu da başarırsak güle oynaya şampiyon oluruz. İlla heyecan yapacağız... (Buna argoda "gösterip vermemek" denir!)

27/1/08 17:45  

Yorum Gönder

<< Home