24.03.2007

Yunanistan 1 Türkiye 4

Bizden kurtuluşlarını kutlayacaklardı ama geri döndük!


Yukarıdaki gol görüntülerini kendi bilgisayarınıza indirmek isterseniz buraya tıklayınız.

2008 Avrupa Kupası eleme maçında Yunanistanı'ı, Pire'deki 33 bin kişilik Georgios Karaiskaki Stadı'nda 4-1 yenerek grubumuzda 4'de 4 yaptık ve liderliğimizi sürdürdük. Bu skoru kimse beklemiyordu, ne UEFA, ne Yunanlılar ne de biz. Ama 5. dakika 1-0 geri düşmemize rağmen Yunanistan'ı eze eze yendik hem de tüm eksik ve sakatlarımıza rağmen.
Yunanistan'da yarın (25 Mart, Pazar) bayram, Türkler'den kurtuluşlarını kutlayacaklar ve bugünkü maç ile çifte bayram yapmayı planlıyorlardı. Ama Milli Takımımız müthiş bir futbol oynayarak Yunanlıların 5. dakikada hissetikleri o zafer duygularını kursaklarında bıraktı. Bana soracak olsanız gerçekten Yunanistan'ı gözümüzde fazla büyütmüşüz. Gollerimiz Tuncay, Gökhan, Tümer ve Gökdeniz'den geldi.
İstiklal marşımız söylenirken yaptıkları saygızılık, kale arkasında açtıkları o iğrenç pankart ve maç boyu sahaya attıkları tüm o yabancı madde yüzünden Yunanistan'ın UEFA'dan ciddi bir ceza alması gerekiyor.
Bu arada grubumuzdaki Çarşamba günü karşılaşacağımız Norveç, kendi evinde Bosna Hersek'e 2-1 yenildi. Bizimle oynayacakları maça daha hırslı çıkacaklar, millilere Norveç karşısında başarılar.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home