4.03.2007

Fenerbahçe 2 Sivasspor 2

Hovarda bir şekilde puan dağıtmaya devam ediyoruz. Kadıköy'de Sivasspor'la 2-2 berabere kalarak 2 puan daha kaybettik.
Bu arada Sivasspor, bir kural hatasına imza attı. Maçın hakemine verilen 18 kişilik kadroda Serdar'ı ilkonbir`e yazan Sivasspor, karşılaşma başlamadan önce Serdar'ın yerine Gürhan`ı ilkonbire aldı, Serdar Topraktepe'yi ise yedek soyundurdu. Bu değişikliği kulübümüze imzalatmak isteyen Sivasspor yetkilileri, kulübümüzün onay vermemesine rağmen bu değişikliği yaptı. Futbol müsabakaları talimatnamesine göre Hakeme verilen liste esas sayılıyor. Bu liste haricinde kadroya oyuncu dahil edilemeyeceği gibi, verilen liste sıralamasında yapılan değişikliklerde oyuncu değişikliği olarak kabul ediliyor.
Madde 25: Listede yazılı on bir futbolcu dışında bir yedek futbolcu ile kadronun tamamlanması halinde oyuncu değişiklik hakkının biri kullanılmış sayılır.
Maçtan hemen sonra konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu, ilgili kural hatası için gerekli itirazları müsabaka hakemlerine yaptıklarını artık kararın önce MHK, buradan çıkacak karara göre Türkiye Futbol Federasyonu'nda olduğunu söyledi. Kural hatası yapan Sivasspor, yine kurallara göre dört oyuncu değişikliği yapmış, aynı oyuncuyu iki kez değiştirmiştir.

Etiketler: , , , , , , , , ,

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home