1.02.2007

Fenerbahçe 2 Gençlerbirliği 1

Fortis Türkiye Kupası çeyrek final maçında Fenerbahçe zor da olsa Gençlerbirliği'ni 2-1 yendi ve rövanş maçı için az da olsa bir avantaj sağladı. Hakem Fırat Aydınus yine skandal bir karar vererek 7 sülalesinin kulaklarını çınlattırdı, kaleye giren serbest atışımızı gol olarak vermedi ve atış sırasında ceza sahası içinde bir oyuncumuzu yapılan faulden dolayı penaltıya hükmetti. FIFA ne diyor "en büyük ceza (penalty) goldür!". Hatırlayalım 13 Aralık'da oynadığımız Frankfurt maçında Semih rövaşata ile topu kaleye yolluyor, Frankfurt'lu oyuncunun topu eliyle çelmesine rağmen top kaleye giriyor ve hakem golü veriyor. Fırat Aydınus olsa orda golü vermez penaltı kullandırtırdı. Neden mi? Çünkü kalecinin o penaltıyı kurtarma ihtimali veya penaltıyı atanın dışarı atma ihtimali var, yani FB'nin gol atmama ihtimali var. Aydınus kendince giren şemsiyeyi çıkarmaya çalışıyor. Ayrıca maç boyunca FB'li oyunculara yapılan bir çok faulü görmezden geldi, bu da rakip takım oyuncularına cesaret verdi, daha da sertleşmelerine yol açtı.

Yedek ağırlıklı bir kadroya ve hakeme rağmen Fortis Kupası'nın çeyrek final ilk maçını kazandık. Kalede Serdar bana güven verdi, jöle kafadan daha sağlam durdu, umarım performansı ile kalıcı olur. Çeyrek final rövanş maçı 1 Mart'ta.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

2 Comments:

Anonymous Adsız said...

olum yorumlarina hastayim. git bi gazetede yaz..valla bak, elin sarkicisi bile kose yazari oluyo da sen mi olamiycan..ama pardon sen genel yayin md. kiziyla evli diilsin...pardon...pip

1/2/07 19:06  
Blogger Tims@h said...

Sevgili Pipo, çok teşekkür ederim, sizlere layık olmaya çalışıyorum.

1/2/07 20:22  

Yorum Gönder

<< Home