7.09.2006

Yeni transferlerimiz


Sevgili Aziz Başkan bütün yaz bekledi ve benim tatilde olduğum haftada transfer bombalarını üst üste patlattı. Evet geçtiğimiz hafta Kežman, Edu ve Deivid Fenerbahçeli oldular. Transfer sezonunun bitmesine bir iki gün kala Fenerbahçe üç önemli oyuncuyu renklerine bağladı. Bu yeni transferlerin aksayan mevkileri çok iyi dolduracaklarını düşünüyorum.
Kežman'ı geçtiğimiz Haziran ayında Dünya Kupası'nda Arjantin'e karşı oynadıkları maçta seyretme şansım olmuştu. Hatta o maçta çektiğim resimlere ve video görüntülerine blogumda yer vermiştim (resimler için buraya video görüntüleri için buraya tıklayınız), ayrıca aynı maçı Fenerbahçe Dergisi'nin Temmuz 2006 sayısında yorumlamıştım (dergideki yazımı okumak için ise buraya tıklayabilirsiniz). Kežman o maçta 65. dakikada kırmızı kart görmüş, 10 kişi kalan Sırbistan, Arjantin karşısında tutunamamış ve fark yemişti. Kime niyet kime kısmet, o maçı seyrederken Arjantin'li Hernan Crespo'ya dikkatimi veriyordum, zira Dünya Kupası'ndan sonra Crespo'nun Fenerbahçe'ye geleceği yazılıp çiziliyordu, kısmet "Batman" lakaplı Kežmanaymış.
Milli maç için Süper Lig'e verilen ara yeni transferlerimizin takım arkadaşlarını tanımaları ve Zico'nun oyun planını öğrenmeleri açısından çok faydalı oldu. İnanıyorumki bu haftadan itibaren çok farklı ve daha iyi top oynanyan bir Fenerbahçe seyredeceğiz.
Bu arada bazı oyuncularımız Fenerbahçe'den ayrıldılar. Fabio Luciano, Murat Hacıoğlu, Zafer Biryol, Mahmut Hanefi Erdoğdu ve Servet Çetin'e Fenerbahçe forması giydikleri sürece gösterdikleri çaba ve katkıdan dolayı sonsuz teşekkürler, umarın ileride yolları tekrar Fenerbahçe ile kesişir.

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home